Održano gostujuće predavanje: Dr Taleb Rifai, generalni sekretar UNWTO

Dr Taleb Rifai, generalni sekretar Svetske turističke organizacije (UNWTO), održao je u sredu, 28. juna 2017. godine, gostujuće predavanje Univerzitetu Singidunum. Tema predavanja bila je "Globalni trendovi u razvoju turizma i ključni izazovi".

2017-taleb-rifai-004

"Uvažavajući misiju Univerziteta Singidunum, kao visokoškolske ustanove, mišljenja smo da će ovo jednočasovno predavanje namenjeno studentima svih obrazovnih institucija i ustanova na kojima se izučava turizam, kao i cenjenim profesorima, dekanima, direktorima - doprineti unapređenju znanja u oblasti turizma i ciljeva održivog razvoja, omogućavajući im sticanje dodatnog obrazovnog iskustva, posebno prilagođenog potrebama rada u turističkoj industriji." - navodi se u pozivu koje je gospodin Rasim Ljajić, potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar za trgovinu, turizam i telekomunikacije uputio studentima svih visokoškolskih ustanova koje obrazuju kadrove za oblast ekonomije, turizma i hotelijerstva.

2017-taleb-rifai-001 2017-taleb-rifai-002

Cenjenog gosta je sačekao prof. dr Slobodan Unković, emeritus nakon čega je usledio kratak sastanak kome su, osim predstavnika Univerziteta Singidunum, prisustvovali dr Renata Pindžo, pomoćnik ministra turizma, gospođa Marija Labović, direktorka Turističke organizacije Srbije, dr Georgi Genov, predsednik HORESa i drugi predstavnici turističke privrede.

2017-taleb-rifai-003 2017-taleb-rifai-005

Prof. dr Vladimir Džamić, prodekan Fakulteta za turistički i hotelijerski menadžment je pozdravio uvaženog gosta i sve prisutne u ime prof. dr Milovana Stanišića, predsednika, prof. dr Mladena Veinovića, rektora Univerziteta Singidunum i prof. dr Slobodana Čerovića, dekana FTHM.

2017-taleb-rifai-006 2017-taleb-rifai-007

Veoma korisnom i zanimljivom predavanju o globalnim trendovima i izazovima u turizmu prisustvovali su studenti i profesori Ekonomskog i Geografskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, Visoke turističke škole, Fakulteta za turistički i hotelijerski menadžment Univerziteta Singidunum i predstavnici turističke privrede.

2017-taleb-rifai-008 2017-taleb-rifai-009

Prof. Slobodan Unković je dr Talebu Rifaiu uručio plaketu Univerziteta Singidunum za dosadašnju saradnju. Ovom prilikom prof. Unković je dodelio i zahvalnicu gospođi Mariji Labović, direktorki TOSa za uspešnu saradnju.

Fakultet za turistički i hotelijerski menadžment Univerziteta Singidunum je od 2005. godine pridruženi član Svetske turističke organizacije i referentna biblioteka UNWTO, a Fakultet posediju i akreditaciju Svetske turističke organizacije TedQual.