Stručna ekskurzija ITB Berlin - mart 2023

Poštovane koleginice i kolege,

nakon odličnih reakcija studenata posle Stručne ekskurzije Solun, koja je realizovana u novembru 2022. godine, predstavljamo Vam program putovanja stručne ekskurzije ITB Berlin 2023. godine.

itb-berlin-ekskurzija-itb-2023

Subota, 4. 3. 2023.

Polazak u kasnim popodnevnim satima iz Niša/ Vrnjačke Banje/Beograda/Novog Sada (transferi iz drugih gradova do ovih centara za polazak). Noćna vožnja kroz Srbiju, Mađarsku, Slovačku, Češku i Nemačku sa usputnim pauzama radi odmora i prelaska granice.

Nedelja, 5. 3. 2023.
Dolazak u Drezden oko podne. Obilazak nekadašnje kraljevsku prestonicu Saksonije. Razgledanje grada: Semperoper, Zwinger, Katholische Hofkirche, Frauenkirche, Dresdner Schloss, itd. slobodno vreme za individualne aktivnosti ili kupovinu u Prager strasse. nastavak puta za Berlin, sa dolaskom u večernjim satima. Smeštaj u hotel. Noćenje.

Ponedeljak, 6. 3. 2023.
Doručak. Upoznavanje znamenitosti Berlina koje najbolje oslikavaju istoriju grada i nemačkog naroda. Panoramsko razgledanje: Kurfurstendamm sa Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche, Kaufhaus des Westens, Potsdamer Platz sa modernim Sony Center-om, Berliner Siegessäule, Holocaust-Mahnmal. Šetnja po istorijskom centru Berlina: Brandenburger Tor, ostaci Berliner Mauer, Unter den Linden, hotel Adlon, Gendarmenmarkt, Humboldt-Universität, Deutsche Staatsoper, Berliner Dom, Altes Museum, Rotes Rathaus, Nikolaikirche, Fernsehturm do Alexanderplatz-a na kojem se nalazi veliki tržni centar Galeria Kaufhof, novi centar grada. Slobodno vreme ili individualni obilazak muzeja i znamenitosti. Noćenje.

Utorak, 7. 3. 2023.
Doručak. Stručna poseta ITB sajmu turizma. ITB je jedan od najvećih i najznačajnijih svetskih sajmova turizma. Nakon tri godine pauze ponovo se organizuje 2023. godine. Pre pandemije ima je više od 11.000 izlagača iz 180 zemalja sveta. Geografska podela hala – Evropa, Azija, Afrika, Amerika. Hotelski lanci, turoperatori, WTO, nacionalne turističke organizacije, avio kompanije, saobraćajna preduzeća, železnice. Cela svetska turistička privreda na jednom mestu. Celodnevni/poludnevni boravak na sajmu + slobodno vreme. Noćenje.

Sreda, 8. 3. 2023.
Doručak. Izlet u Potsdam. Carski grad Potsdam, jedan od najstarijih gradova Nemačke i centar savezne države Brandenburg. Po dolasku, razgledanje grada: ruski kvart Aleksandrovka sa crkvom Aleksandar Nevski, tipične gradjevine u Holandskom kvartu (18. vek), Nova palata, zatim palata Sesilienhof gde je održana Potsdamska konferencija (susret Trumana, Čerčila i Staljina , jula 1945. godine). Za turiste najatraktivniji je jedan od najlepših evropskih dvoraca Sansusi sa čarobnim vrtovima u kojima je Fridrih Veliki tražio mir i utočište od vladarskih obaveza. Prelazak istorijskog mosta Glinka na reci Havel( do 1989. granica Istočne i Zapadne Nemačke). Ovo je mesto gde su dugo godina obavljane razmene špijuna. Potsdam je zbog svog posebnog kulturnog ambijenta, istoriskog značaja i lepote uvršten na listu UNESCO. Po povratku u Berlin, slobodno vreme. Predveče fakultativni izlet do obližnjeg „Tropskog ostrva“, jedinstvenog u Evropi, iskoristite priliku da se kupate na „pravom“ tropskom ostrvu u kojem je temperatura vazduha konstantno 26°C, a temperatura vode između 28° i 31°C! Kupanje do ponoći. Povratak u hotel. Noćenje.

Četvrtak, 9. 3. 2023.
Doručak. Slobodno prepodne u Berlinu. Oko podnevna polazak za Lajpcig, sa usputnim razgledanjem grada u pratnji vodiča. Lajpcig je, između ostalog, poznat po univerzitetu koji je osnovan 1409. godine i kao jedan od najznačajnijih gradova za sajamske i kongresne događaje. Nastavak putovanja prema Srbiji. Noćna vožnja preko Češke i Mađarska. Noćna vožnja.

Petak, 10. 3. 2023.
Dolazak na mesto polaska u jutarnjim / prepodnevnim satima. Novi Sad/Beograd/ Vrnjačka Banja/Niš.

itb-berlin-ekskurzija-berlin itb-berlin-ekskurzija-drezden itb-berlin-ekskurzija-potsdam

Cena stručne ekskurzije je: 299 evra u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu NBS.

Mogućnost plaćanja u 6 mesečnih rata:
I rata - decembar 2022.
II rata - januar 2023.
III Irata - februar 2023.
IV rata - do polaska 4. mart 2023.
V rata - deponovan ček pre puta - sa datumom april
VI rata - deponovan ček pre puta sa datumom maj

U cenu aranžmana je uračunaro:
- prevoz visokoturističkim autobusima marke SETRA na relaziji Niš/Vrnjaka Banja/Beograd/Novi Sad - Drezden - Berlin - Potsdam - Lajpcig - i nazad
- 4 noćenja sa doručkom u hostelima u Berlinu 1/4 i 1/6 sobe (svaka soba svoje kupatilo)
- posluženje tokom puta
- međunarodno putno zdravstveno osiguranje
- Obilazak Drezdena, Berlina i Lajpciga u pratnji vodiča (Olga Vagner)
- Izlet u Potsdam u pratnji vodiča

Za prvih 120 prijavljanih studenata turizma i hotelijerstva u cenu je uračanata i akreditacija za Sajam turizma ITB (42 evra po osobi za dnevnu ulaznici).

U cenu aranžmana nije uračunato:
- pribavljanje putne isprave / pasoša
- pribavljanje vize za Nemačku za studente sa Kosova i Metohije
- individualni troškovi
- fakultativna poseta Tropical Islandu - 50 evra (prevoz, ulaznice)

FORMA ZA PRIJAVLJIVANJE ZA STUDENTE SVIH FAKULTETA

Ukoliko ima bilo kakvih pitanja možete ih postaviti putem mejla ekskurzija|mmnkk|singimail.rs.

itb-berlin-ekskurzija-berlin-2014

Univerzitet Singidunum © 2023